İstanbul Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. BEDAŞ Elektrik Borcu Sorgulama ve Ödeme

İstanbul, Türkiye’nin en büyük nüfus yoğunluğuna sahip ili. Koca mega kentin enerji ihtiyacı Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından sağlanıyor. İstanbul’da düzenli olarak yapılan bakımlar ve diğer planlı elektrik kesintileri hakkında interneti kullanarak önceden bilgi sahibi olmanız mümkün.

Boğaziçi Edaş tarafından planlı bir şekilde yapılacak elektrik kesintileri için kurumun internet sitesini takip edebilir. Bunun için google playstore yada appstore dan e kesinti uygulamasını indirebilirsiniz. Bu yöntemlerle kesintileri önceden öğrenir, işlerinizi bu doğrultuda planlarsınız.

Boğaziçi EDAŞ tarafından online olarak kaçak ihbarı, arıza bildirimi, aydınlatma şikayeti, sayaç işlemleri, evrak sorgulama ve belge doğrulama işlemi yapılabilmekte. Sitede en büyük eksiklik Boğaziçi Edaş elektrik fatura borcu sorgulama ve ödeme işlemlerinin direkt olarak site üzerinden yapılamaması. Pek çok elektrik şirketi bu hizmeti veriyor olmasına rağmen Boğaziçi Edaş tarafında bu hizmete rastlayamadık. Umarız kısa zamanda bu eksiklik Boğaziçi Edaş tarafından giderilir.

Ancak yinede Boğaziçi Edaş elektrik borcu sorgulama ve ödeme işlemlerinizi internet üzerinden yapmanız mümkün. Bunun için Vakıfbank’ın cep şubesi yada internet şubesini kullanıyor olmanız lazım. (kurumla anlaşmalı olan başka bankalarda aynı hizmeti verebilir). Bankanın ödemeler başlığı altından elektrik borcu ödeme kısmına giderek borcunuzu öğrenebilir, hesabınızdaki paradan online olarak elektrik borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Yine aynı şekilde anlaşmalı bankaların web şubelerinden veya cep şubelerinden otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bu sayede banka kuyruklarından yada ödeme merkezi kuyruklarından kurtulmuş olursunuz.

Boğaziçi Edaş ın internet sitesi üzerinden online işlemler bölümünü ziyaret etmek için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. Vakıfbank üzerinden elektrik borç sorgulama ve ödeme işlemleri için burayı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.