İstanbul Anadolu 15. İcra Müdürlüğü İcra Borcu Sorgulama ve Ödeme İşlemleri

İstanbul Anadolu  15. İcra Müdürlüğü borç sorgulama, borç öğrenme ve borç ödeme işlemlerini UYAP vatandaş portal üzerinden elektronik imzanız ile gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul Anadolu  15. İcra Müdürlüğü dosya borcu veya harç ödemesi için Vakıfbank internet şubesi ile cep şubesini kullanabilirsiniz.

Vakıfbank internet bankacılığını kullanarak İstanbul Anadolu  15. İcra Müdürlüğü icra dosyasına internetten harç ödemek yada dosya borcu yatırmak için adım adım belirttiğimiz işlemleri takip ediniz. Öncelikle vakıfbank internet şubesine giriş yapmanız gerekmekte olup giriş yaptığınızda icra borç ödemesi için İstanbul Anadolu 15. İcra Müdürlüğü iban numarası bilgisine ihtiyacınız yoktur.

Giriş sonrasında ödemeler sekmesinden icra ödemeleri bölümünü tıklayınız. İcra il sekmesinden İstanbul Anadolu seçiniz. İcra Dairesi sekmesinden 15. İcra Müdürlüğünü seçiniz. Dosya türü seçeneklerinden esas, talimat, iflas veya izaleyi şuyu dosyalarından uygun olanını seçiniz. Ödeme türü sekmesinden borç tahsilatı, teminat, ihale bedeli, masraf, tahsil harcı, cezaevi yapı harcı seçeneklerinden size uygun olanı seçiniz. Bunlardan farklı bir ödeme türü ise diğer seçeneğini seçip ödeme alanına geçebilirsiniz.

İlgili bölümü seçtikten sonra devam seçeneğini tıklayarak ödeme bilgilerini girmeye devam ediniz. Borçlu TCKNVKN alanına TC kimlik numarası veya vergi kimlik numarasını yazınız. Borçlu ad soyad ünvan alanı kısmına ödeme yapan kişinin isim ve soyismini yazınız. Dosya yılına dosyanın yıl bilgisini (2016 yada 2017 vs gibi) yıl bilgisini giriniz. Dosya numarası kısmına dosyanın numarasını yazınız. (123 vs gibi) Cep telefonu numarası kısmına cep numaranızı yazınız. Buradaki başında yıldız bulunan kısımdaki bilgilerin girilmesi zorunludur.

Son olarak ödenecek tutar kısmına ödeme yapacağınız miktarı girerek devam tuşuna basınız. Gerekli kontroller sonrasında ödemeyi onaylayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ödemeyi yaptıktan sonra ödemeye ilişkin makbuz çıktısı alarak saklamanız faydanıza olacaktır.

İstanbul Anadolu 15. İcra Müdürlüğü dosya bilgilerinizi Vatandaş portal üzerinden görüntülemek için bağlantıyı tıklayınız. Vatandaş portala e imza ile giriş yaptığınızda icra dosyasındaki tüm evrakları görebilir, dosyanızı sorgulayarak gerekli icra harcı veya icra borcu ödemesini kredi kartınızla yahut “Param” hesabınızla yapabilirsiniz. Vakıfbank üzerinden ödeme için lütfen linki izleyin.

İstanbul Anadolu 15. İcra Müdürlüğüne bizzat giderek borcunuzu kredi kartınız veya banka hesap kartınız ile ödeyebilirsiniz. Vatandaş portal üzerinden kredi kartı ile yapılacak ödemelerde tek çekim veya taksitli olarak ödeme yapılabilmektedir.

One thought to “İstanbul Anadolu 15. İcra Müdürlüğü İcra Borcu Sorgulama ve Ödeme İşlemleri”

  1. Sayın yetkili 2023/36196 ESAS sayılı dosya ile ilgili MGG İ DIŞ TİCARET DANIŞ.REKL.İNŞ.VE YAPI GEREÇL.SAN.TİC.A.Ş. ne ait ödeme emrine istinaden şirketçe 26/12/2023 tarihinde şirketimizin Yapı Kredi Bankası Maltepe şubesindeki TR48 0006 7010 0000 0044 7905 36 NOLU HESABINDAN 795.00 TL.icra müdürlüğünüzün Vakıfbank TR93 0001 5001 5800 7290 4980 92 nolu hesabınıza ödeme yapılmıştır. Ancak 30/12/2023 tarihinde sevhen şirket çalışanı ZEKİ ÇENGİL TARAFINDAN mükerrer olarak TR41 0001 5001 5800 7281 0899 31 nolu hesabından 795.00 TL. daha ödeme yapılmıştır.Mükerrer ödemelnin aynı hesaba iadesini arz ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.