Toki Borç Sorgulama ve Ödeme

Toki borç sorgulama ve ödeme işlemleri son yılların en çok aranan hususları başında geliyor. Son yıllarda artan toki konut satışları ile birlikte işlemlerde de yoğunluk arttı. Bu yoğunluğun azaltılması ve konut sahiplerine kolaylık sağlamak adına toki borçları ile ilgili kolaylıklar sağlandı. Toki borcunun internet üzerinden ödenmesi, kredi kartıyla toki aidat borcunun internet üzerinden ödenmesi ve toki ısınma giderinin internet üzerinden ödenmesi kolaylıkla yapılabiliyor. Toki taksitlerini de internet üzerinden ödemek mümkün.

İnternet Üzerinden Toki Taksiti Ödeme Yapılabilir mi?

toki borç sorgulama ve ödeme

İnternet üzerinden toki taksiti ödemesi yapılabiliyor, ancak bunun için banka uygulamalarını kullanmak gerekiyor. Bunun için yapılması gereken ilk işlem Halkbank üzerinden hesap açarak toki taksiti için otomatik ödeme talimatı vermek. Bunun sonrasında Halkbank üzerinde açılacak hesaba her ay toki taksiti tutarında parayı aktarmak toki taksitinin ödenmesi için yeterli. Maaşını Halkbank üzerinden alanlar ise bu işlemi çok daha kolay bir şekilde halledebilme imkanına sahip. Halkbanktan maaş alan kişiler, maaşlarından toki taksitinin otomatik olarak ödenmesi için otomatik ödeme talimatı vererek toki borçlarının kolaylıkla ödenmesini sağlayabilir. Halkbank üzerinden hesap açılmadan toki taksitinin internet üzerinde ödenmesi ise maalesef mümkün değil. Bu hususta Halkbank şubelerine giderek veya 444 86 54 numaralı Toki destek hattını arayarak konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kredi Kartıyla İnternetten Toki Isınma Gideri ve Aidat Ödeme

İnternet üzerinden toki ısınma gideri ve toki aidat gideri ödemesi yapmak mümkün. Kredi kartıyla toki ısınma gideri ve aidat borçlarının ödenmesi için emlakyonetim.com internet sitesi üzerinden sisteme giriş yapılmalı. Sonrasında ödenmek istenilen borcun seçilmesi ve ödeme butonuna basılarak gelecek ekranda kredi kartı bilgilerini girilmesi ödemenin yapılması için yeterli. Emlak yönetim internet sitesine gitmek için lütfen linki tıklayınız. Toki aidat borcu ve toki ısınma giderinin ödenmesi için kullanılacak kredi kartının internet kullanımına açık olması gerektiğini söyleyelim. Ödemeleri sadece kredi kartı değil hesap kartı ile de yapabilirsiniz.

Toki borç sorgulama ve ödeme işlemleri açısından Toki borcunun internet üzerinden ödenmesi hizmeti sayesinde bankada bekleme sorunu ortadan kaldırılmakta ve borcun anlık olarak sorgulanarak bilgi sahibi olabilme imkanı getirilmektedir. Yine site üzerinden geçmiş borçlar veya daha önce yapılan ödeme işlemlerine ulaşmak da mümkün.

İcraya Verilen KGS/OGS Kaçak Geçiş (Otoyol İhlalli Geçiş) İcra Borcu Sorgulama ve Ödeme

Otoyollarda HGS ve OGS geçişlerinde yeterli bakiyenin bulunmaması, bunun akabinde karta 15 gün içerisinde bakiye yüklenmemesi veya kaçak/ihlalli geçiş yapılması halinde tarafınıza ceza tahakkuk ettirilmektedir. Bu cezaların da yine süresi içerisinde yatırılmaması halinde ilgili kurum tarafından araç sahibi icraya verilmektedir. Bunun sonucunda 15-20 TL geçiş ücreti ödememek sebebiyle icra harcı, avukatlık masrafı, posta masrafı gibi kalemlerin birleşmesiyle birlikte 450 TL’ye varan icra borcuyla karşı karşıya kalınabilmektedir.

İhlalli otoyol geçişler yüzünden icraya verilen ve kendilerine İcra Müdürlüğünce ödeme emri gönderilen borçlular bu borcu zamanında ödememeleri halinde de haciz işlemi ile karşılaşacaklardır. İşin bu raddeye varmaması için İcra Borcunun ödenmesi gerekmektedir. İcra müdürlüğü veya bankalarla uğraşmadan internet üzerinden online olarak kredi kartınızla icra borcunun ödenmesi mümkün. Bu şekilde borcunuzu detaylı görebilir, ihlalli geçişe ilişkin plakanın göründüğü fotoğrafa ulaşabilirsiniz.

İcraya verilmiş olan İhlalli otoyol geçişi / kaçak geçiş borcunu öğrenmek ve kredi kartıyla ödeme yapmak için lütfen linki takip ediniz. Aşağıda verilen anlatımı takip ederek icra borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Siteye eriştikten sonra İhlalli Geçiş Sorgulama menüsüne tıklayın. Plaka numarası (arada boşluk burakmadan), T.C. kimlik numarası, Vergi numarası veya İGB (ihlalli geçiş) numarası verilerinden bir tanesini seçtikten sonra kutucuğa seçtiğiniz veriye göre Plaka, T.C No veya vergi numarası bilgilerinden bir tanesini girin. Alt kısımdaki doğrulama kodunu büyük harf ve küçük harfe dikkat ederek hemen yanındaki kutucuğa yazın. Son olarak sorgula butonuna tıkladığınızda ihlalli geçiş borcuna ilişkin tüm bilgiler, ihlalli geçiş plaka görüntüsü, ve tüm detaylı bilgilerle birlikte kayıtlı borcunuzun tamamı ekrana yansıtılacaktır.

Ekranda ödeme butonuna tıklayarak ödeme adımına geçebilirsiniz. Ödeme butonuna bastıktan sonra ödeme yapmak istediğiniz borçlarınızı seçebileceğiniz bir ekran karşınıza getirilecektir. Ödemek istediğiniz borçların başına tik koyarak toplu ödeme yapabileceğiniz gibi içinden seçerek seçtiğiniz borcu da ödeyebilirsiniz. Seçim sonrasında yine ödeme butonuna tıklayarak güvenli ödeme ekranına yönlendirileceksiniz. Buradan sonra kredi kartınızı kullanarak ödeme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Ödeme sonrasında borcun ödendiğine dair dekontu yazdırabilir, bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Ödeme sonrasında dilerseniz tekrar sorgulama yaparak sistemden borcun düşüp düşmediğini kontrol edebilirsiniz. Bu ödemelerinizi bilgisayar kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Akıllı cihazlar üzerinden anlatılan işlem ler henüz yapılamamaktadır. Konu ile ilgili sorularınızla ilgili olarak 444 9 887 numaralı müşteri hizmetlerinden de bilgi alabilirsiniz.

OGS Online Bakiye Yükleme, OGS Kaçak Geçiş Sorgulama

Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) otoyollar ve boğaz köprüleri gişelerinde hızlı bir şekilde geçiş yapılmasını sağlayan sistemdir. Bu sistemde radyo frekansı ile çalışan kart üzerinden okuma sağlanarak ilgili ücret otomatik olarak hesaplanır ve kart bakiyesinden düşülür. OGS trafiği rahatlatan ve otoyol, köprü gibi yerlerin girişinde durmaksızın geçiş yapılmasına olanak sağlayan bir sistemdir.

OGS kartı olmadan yada kartında yeterli bakiye olmadan OGS gişelerinden yapılan kaçak veya ihlalli geçişlerde sistem araç plakasını okuyarak aracın fotoğrafını çeker ve kanuni olarak geçiş miktarının 11 katı cezayı araç sahibine tebliğ eder. Geçişten sonra 15 gün içinde kart edinmek yada karta bakiye yüklemek cezadan kişiyi kurtarmaktadır. OGS kart temin edilebilecek banka isimlerini hemen paylaşalım.

Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Denizbank ve Garanti bankası OGS hizmeti alabileceğiniz bankalardır. OGS üyeliği için ismini verdiğimiz bankaların şubelerine giderek yada internet bankacılığı üzerinden gerekli başvuruyu yapabilirsiniz. OGS bakiye yükleme işleminizi de yine aynı şekilde bankaların internet yada cep şubelerinden yapabilirsiniz.

OGS den yapacağınız kaçak veya ihlalli geçişlerde 15 gün içerisinde sisteme dahil olmanız yada bakiye yüklemeniz durumunda cezalı geçiş normale çevrilerek geçiş bedeli kartınızdan tahsil edilecektir. OGS sisteminde bakiye yükleme işlemini otomatikleştirebilmeniz mümkün. Kredi kartınıza OGS hesabınız için otomatik ödeme talimatı vermeniz halinde geçiş yaptıkça sistem otomatik olarak kartınızdan geçiş ücretini tahsil edecektir. Diğer türlü OGS bakiyenizi sürekli kontrol altında tutmanız gerekecektir.

OGS kaçak geçiş veya geçiş ihlali sorgulama işlemini internet üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için karayolları web sitesine giderek sisteme plaka numaranızı girmeniz ve arkasından sorgulama yapmanız yeterlidir. İhlalli geçişlerde 15 gün içerisinde ihlal ettiğiniz hususu yerine getirmemeniz durumunda hakkınızda uygulanacak idari para cezasını ceza tarafınıza tebliğ edilmeden yada tebliğ edildikten sonra 15 gün içerisinde ödeme yapmanız halinde % 25 oranında indirim sağlanmaktadır. Konu hakkında 0850 460 60 60 numaralı hattan yardım alabilirsiniz.

OGS cihazları bankaya beyan edilen araçta kullanılabilmektedir. Her aracın kendisine ait bir OGS cihazı bulunmalıdır. Aksi durumlarda geçişlerde geçiş ihlali söz konusu olmakta ve kaçak geçiş cezası uygulanmaktadır.

OGS (otomatik geçiş sistemi) geçiş ihlali, yada OGS kaçak geçiş sorgulaması yapmak için lütfen linki takip ediniz. Karşınıza gelecek olan ekranda plaka numaranızı girdikten sonra sorgula butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

OGS kart varken HGS gişelerinden geçmek de geçiş ihlali sayılmaktadır. Bu sebeple abonesi olduğunuz kartın gişesinden geçmeniz gerekmektedir. Okunamayan yada ihlalli geçiş uyarısı aldığınız OGS cihazınızı OGS cihazı test noktalarında test edebilirsiniz.

OGS sistemi ile ilgili olarak ogs kart yenileme süreleri, ogs bakiye yükleme merkezleri, ogs arızalı kart değişimi ve daha fazlası hakkında Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan sık sorulan sorulara rehber niteliğindeki soru cevap bölümüne erişmek için linki ziyaret edebilirsiniz. OGS hakkında aklınıza takılan tüm sorulara ilgili sayfadan cevap bulabilirsiniz. Güncel otoyol ve köprü geçiş ücretleri sorgulaması ve iki gişe arası otoyol geçiş ücretleri hesaplaması için linki takip ediniz. 

HGS Bakiye Sorgulama, HGS Bakiye Yükleme ve HGS İhlalli Geçiş Sorgulama

HGS günümüzde yolculuklar için oldukça önem arzetmekte. Araçların paralı otoyol ve köprülerden geçişlerinde hızlı ve güvenli bir geçiş sağlayan HGS’ nin açılımı Hızlı Geçiş Sistemi. HGS sayesinde araçların gişe tahsilatı gibi ilkel tahsilat yöntemlerinin ortaya çıkardığı bekleme, gereksiz yığılmalar ve sonuç olarak trafiğin aksaması gibi olumsuzlukların önüne geçilmektedir. HGS radyo frekansı kullanan pile ve enerji beslemesine ihtiyaç duymayan bir teknolojidir. HGS sistemlerinin son dönemde plakalara tanımlı olması sebebiyle araç camına yapıştırılmasına dahi gerek bulunmamaktadır. Plakanın okunması ile birlikte sistem otomatik olarak plakaya tanımlı HGS kartından gerekli tahsilatı yapmaktadır.

HGS olmadan paralı otoyol ve köprüleri kullanmak elbetteki mümkün ancak HGS olmadan veya kart içerisinde bakiye olmadan yapılacak kaçak geçişlerde süresi içerisinde lira yüklenmediği veya HGS kartı alınmadığı taktirde yüklü meblağlarda kaçak geçiş cezası ile karşı karşıya kalınmaktadır. HGS kartı olmadan veya HGS kart içerisinde yeterli bakiye olmadan yapılan kaçak geçişlerden sonraki 15 gün içerisinde kart satın almak yada karta TL yüklemesi sonrasında normal geçiş ücreti HGS kartından otomatik olarak yapılmaktadır.

HGS kartınıza internet üzerinden online HGS yüklemesi yapabilirsiniz. HGS yüklemesi için kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken epttavm.com üzerinden plakanızı girerek yükleme yapacağınız miktarı seçmek ve kartınızla gerekli işlemi tamamlamak. Böylelikle hiçbir şubeye yada bankaya gitmeden ödemenizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. HGS kartınız yok ise kaçak geçiş sonrasında 15 günü geçirmeden en yakın PTT şubesine giderek kartınızı almanız ve yeterli bakiye yüklemeniz gerekmekte.

Kredi kartı ile online HGS bakiye yüklemesi için lütfen linki takip ediniz. Karşınıza gelecek olan ekranda HGS kartınızın tanımlı olduğu aracınıza ait plaka numarasını girerek “sorgula” butonuna basmanız ve yükleme yapacağınız miktarı seçerek online ödeme işlemini tamamlamanız yeterli olacaktır.

HGS sistemini daha önce kaç kez kullandığınızı, hangi HGS gişelerinden geçtiğinizi yine internet üzerinden kontrol etme imkanına sahipsiniz. Yine aynı sistemi kullanarak HGS geçiş ihlali yapıp yapmadığınızı plaka numaranızdan sorgulayabilirsiniz. HGS geçiş ihlali sorgulaması ve önceki HGS geçişlerinizi sorgulama için linki ziyaret edebilirsiniz.

Yine E devlet üzerinden bakiye ve bakiye hareketleri,  kaçak geçiş veya ihlalli geçiş gibi detaylı sorgulamalar yapılabilir. Bu hizmeti kullanarak adınıza kayıtlı HGS hesapları için ihlalli geçiş bilgilerini sorgulayabilirsiniz. Listede yer alan “Detay” bağlantısını kullanarak HGS hesaplarınızın açılış ve kapanış tarihleri arasındaki son beş ihlalli geçiş bilgisine ulaşabilirsiniz.

Daha önce ihlalli geçiş yaptıysanız ve 15 günlük yükleme süresini de geçirdiyseniz indirimli ödeme için bir fırsatınız daha var. Tarafınıza gönderilen ceza tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde ödeme yapılması halinde İhlalli Geçiş Ücreti hariç İhlal Ceza Tutarı üzerinden %25 indirim uygulanır. İhlalli geçişlerinizin İndirimli Ceza Tutarlarına da yine “Detay” bağlantısını kullanarak ulaşabilirsiniz.

HGS sisteminden son 2 gün içerisinde yapılan geçişler veya ihlalli geçişlerin sisteme yansımama olasılığı bulunmaktadır. Bu sürelere dikkat ederek sorgulamalarınızı tekrar yapmanız faydanıza olacaktır.