Elazığ Belediyesi Su Faturası Borç Sorgulama ve Ödeme İşlemleri

Elazığ Belediyesi uzun zamandan beri e belediye hizmetlerini kullanarak su faturası borç tahsilatı yapmakta. İnternet üzerinden sunulan e belediye hizmetleri sistemi sayesinde Elazığ Belediyesi güncel su faturası borcunuzu sorgulama imkanı da bulunuyor.

Elazığ Belediyesi su faturası borç sorgulama ve ödeme işlemleri için kimlik numarası, sicil numarası, abone numarası ve kurumsal aboneler için vergi numarası numarası seçeneklerden bir tanesini sisteme girerek güncel borcunuzu sorgulayabilir, dilerseniz kredi kartınız ile borcunuzu anında ödeyebilirsiniz.

Elazığ Belediyesi su faturası borç sorgulama ve kredi kartı ile borç ödeme işlemlerine hemen başlamak için linki takip ediniz. Gelecek ekranda kimlik numarası, sicil numarası, abone numarası ve kurumsal aboneler için vergi numarası numarası seçeneklerinden bir tanesi ile işleme devam edebilirsiniz.

Belediye sitesi üzerinden kredi kartıyla ödeme yapmak son derece güvenlidir. Online ödeme yapmak sizi bankaya yada vezneye gitme derdinden kurtarır, güncel borcunuzu şeffaf bir şekilde öğrenmenizi sağlar. Ne diye vezneye gidesiniz ki?

Ödeme yaparken dikkat etmeniz gereken hususları da hemen belirtelim. Öncelikle ödeme yaptığınız bilgisayarın güvenli bir bilgisayar olmasına özen gösteriniz. Zira herkes tarafından kullanılan bilgisayarlardan (internet kafe gibi) bu gibi işlemleri yapmak güvenlik zafiyeti oluşturabilir.

Şayet sistem üzerinden su borcunuzu öderseniz ödeme sonrasında sistem tarafından otomatik olarak oluşturulan ödemeye ilişkin dekontu bilgisayarınıza kaydetmenizi tavsiye ederiz. Ödemeye ilişkin olası bir sıkıntı durumunda delil olarak elinizde dekontunuz bulunmuş olur. Elazığ Belediyesi web sitesinden su borcu ödemesi yaparken sisteme üye olmanız zorunlu değildir. Sistemde ödenmemiş tüm su faturalarınızı görüntüleyebilir, dilediğinizi seçerek ödemenizi tamamlayabilirsiniz.

Elazığ belediyesi su faturalarınız için anlaşmalı bankalardan otomatik ödeme talimatı vererek fatura takibini bırakabilirsiniz. Böylelikle faturalarınız zamanında ödenir, siz de zahmetten kurtulursunuz.

 

Ağrı Belediyesi Su Faturası Borç Sorgulama ve Ödeme İşlemleri

Pek çok belediye tarafından e belediye hizmetleri hayata geçirilmiştir. Ağrı Belediyesi de e belediye hizmetleri modülünü internet sitesine entegre etmiş ise de henüz pek çok hizmet online olarak sunulmamaktadır. E belediye hizmeti aktif edildiğinde hizmet verilen alanlarda belediyenin web sitesi üzerinden 7/24 işlemlerinizi gerçekleştirme imkanına kavuşabilirsiniz.

Bu sebeple Ağrı Belediyesi su faturası borç sorgulama ve ödeme işlemlerini Ağrı Belediyesi internet sitesi üzerinden şimdilik yapılabilmesi mümkün gözükmemektedir. Online ödeme işlemleri modülü hayata geçirildiğinde yazımız güncellenecektir. Konu hakkında belediye yardım masasından bilgi talep edebilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Su borcu sorgulama ve ödeme işlemlerinin internet üzerinden yapılıp yapılmadığını bu linki takip ederek kendiniz de kontrol edebilirsiniz. Siteye giriş yaptıktan sonra “e belediye” menüsünü veya “online işlemler” menüsünü takip ediniz. Online ödeme hizmetinin bir an önce hayata geçirilmesi hususunda belediye yardım masasına taleplerinizi iletebilirsiniz. Zira pek çok belediye su borcu tahsilat işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Henüz Ağrı Belediyesi su borçlarınız online ödeme işlemleri internet üzerinden gerçekleştirilemiyor olsa da, su faturanız için bankanıza otomatik ödeme talimatı vermeyi deneyebilirsiniz. Böylece su faturanızın borcunun ödenip ödenmediğini takip etme zahmetinden kurtulabilirsiniz.

Otomatik ödeme talimatı sayesinde faturanız son ödeme gününden önce zamanından ödenmiş olur. Böylece faturanızın son ödeme tarihini geçirme riskiniz ortadan kalkar, fatura ödeme işlemi için harcayacağınız zaman size kalır.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İski Borç Sorgulama ve Ödeme İşlemleri

İBB SU BORCU SORGULAMA VE SU BORCU ÖDEME İŞLEMLERİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (İski) su borcumu nasıl sorgularım, internet üzerinden su borcumu nasıl ödeyebilirim sorularının cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

İski su borcunuzu sorgulayabileceğiniz ve ödeyebileceğiniz sisteme iski e şube üzerinden erişim sağlayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İSKİ e şube üzerinden ayrıca online arıza kaydı oluşturma, şikayet başvurusu yapma, arıza kesinti bildirimi yapma ve şikayet başvuru sonucunu sorgulama gibi işlemleri de kolaylıkla yapabilirsiniz.

İski e şube üzerinden su borcu sorgulama ve ödeme işlemleri için sisteme üyelik kaydı zorunluluğu bulunmamaktadır. İski e şubeye üyelik yapmadan İski Borç Sorgulama – Fatura Ödeme Sayfasını kullanarak sözleşme numarası ile borç sorgulama, T.C. kimlik numarası ile borç sorgulama ve kurum sicil numarası ile borç sorgulama işlemleri direkt olarak yapılabilmekte. Sorgulama için bu yöntemlerden dilediğiniz bir tanesini kullanabilirsiniz.

Sorgulama sonucunda sistemde bulunan ödenmemiş su borcu sorgulama ekranının hemen altında görüntülenecektir. Görüntülenen su borcunu kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Şayet sorgulama sonucunda görüntülenen bilgilerde bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız iski e şube üzerinden iski su borcuna itiraz edebilirsiniz.

Sözleşme numarası bulunan abonelerin İSKİ e şube üzerinde yapabileceği işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz. İski fatura ödeme, borç görüntüleme, fatura itiraz, mukavele işlemleri, geçmiş ödemeler, fatura sorgulama, bildirim üyelikleri. Sözleşme numarası bulunmayan aboneler ise sadece isim değişikliği, yenileme ve iski abonelik başvurusu işlemlerini yapabilmekteler.

İnternet üzerinden e şubeye üye olmadan İSKİ borç sorgulama ve fatura ödeme sayfasını kullanarak iski su borcunuzu sorgulamak, su borcunuzu ödemek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. T.C kimlik numaranızı kullanarak en kısa yoldan kredi kartınız ile su faturası ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

İski e şubeye giriş yapmak için lütfen bağlantıyı izleyiniz. Sistemde kaydınız yok ise üyelik işlemleri sekmesinden üye kayıt adımını izleyerek sisteme kayıt yapabilirsiniz. Yine şifrenizi unuttunuz ise aynı sekme altında şifre hatırlatma menüsünü kullanınız.