İstanbul Büyükşehir Belediyesi İski Borç Sorgulama ve Ödeme İşlemleri

İBB SU BORCU SORGULAMA VE SU BORCU ÖDEME İŞLEMLERİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (İski) su borcumu nasıl sorgularım, internet üzerinden su borcumu nasıl ödeyebilirim sorularının cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

İski su borcunuzu sorgulayabileceğiniz ve ödeyebileceğiniz sisteme iski e şube üzerinden erişim sağlayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İSKİ e şube üzerinden ayrıca online arıza kaydı oluşturma, şikayet başvurusu yapma, arıza kesinti bildirimi yapma ve şikayet başvuru sonucunu sorgulama gibi işlemleri de kolaylıkla yapabilirsiniz.

İski e şube üzerinden su borcu sorgulama ve ödeme işlemleri için sisteme üyelik kaydı zorunluluğu bulunmamaktadır. İski e şubeye üyelik yapmadan İski Borç Sorgulama – Fatura Ödeme Sayfasını kullanarak sözleşme numarası ile borç sorgulama, T.C. kimlik numarası ile borç sorgulama ve kurum sicil numarası ile borç sorgulama işlemleri direkt olarak yapılabilmekte. Sorgulama için bu yöntemlerden dilediğiniz bir tanesini kullanabilirsiniz.

Sorgulama sonucunda sistemde bulunan ödenmemiş su borcu sorgulama ekranının hemen altında görüntülenecektir. Görüntülenen su borcunu kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Şayet sorgulama sonucunda görüntülenen bilgilerde bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız iski e şube üzerinden iski su borcuna itiraz edebilirsiniz.

Sözleşme numarası bulunan abonelerin İSKİ e şube üzerinde yapabileceği işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz. İski fatura ödeme, borç görüntüleme, fatura itiraz, mukavele işlemleri, geçmiş ödemeler, fatura sorgulama, bildirim üyelikleri. Sözleşme numarası bulunmayan aboneler ise sadece isim değişikliği, yenileme ve iski abonelik başvurusu işlemlerini yapabilmekteler.

İnternet üzerinden e şubeye üye olmadan İSKİ borç sorgulama ve fatura ödeme sayfasını kullanarak iski su borcunuzu sorgulamak, su borcunuzu ödemek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. T.C kimlik numaranızı kullanarak en kısa yoldan kredi kartınız ile su faturası ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

İski e şubeye giriş yapmak için lütfen bağlantıyı izleyiniz. Sistemde kaydınız yok ise üyelik işlemleri sekmesinden üye kayıt adımını izleyerek sisteme kayıt yapabilirsiniz. Yine şifrenizi unuttunuz ise aynı sekme altında şifre hatırlatma menüsünü kullanınız. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.