Elazığ Belediyesi Su Faturası Borç Sorgulama ve Ödeme İşlemleri

Elazığ Belediyesi uzun zamandan beri e belediye hizmetlerini kullanarak su faturası borç tahsilatı yapmakta. İnternet üzerinden sunulan e belediye hizmetleri sistemi sayesinde Elazığ Belediyesi güncel su faturası borcunuzu sorgulama imkanı da bulunuyor.

Elazığ Belediyesi su faturası borç sorgulama ve ödeme işlemleri için kimlik numarası, sicil numarası, abone numarası ve kurumsal aboneler için vergi numarası numarası seçeneklerden bir tanesini sisteme girerek güncel borcunuzu sorgulayabilir, dilerseniz kredi kartınız ile borcunuzu anında ödeyebilirsiniz.

Elazığ Belediyesi su faturası borç sorgulama ve kredi kartı ile borç ödeme işlemlerine hemen başlamak için linki takip ediniz. Gelecek ekranda kimlik numarası, sicil numarası, abone numarası ve kurumsal aboneler için vergi numarası numarası seçeneklerinden bir tanesi ile işleme devam edebilirsiniz.

Belediye sitesi üzerinden kredi kartıyla ödeme yapmak son derece güvenlidir. Online ödeme yapmak sizi bankaya yada vezneye gitme derdinden kurtarır, güncel borcunuzu şeffaf bir şekilde öğrenmenizi sağlar. Ne diye vezneye gidesiniz ki?

Ödeme yaparken dikkat etmeniz gereken hususları da hemen belirtelim. Öncelikle ödeme yaptığınız bilgisayarın güvenli bir bilgisayar olmasına özen gösteriniz. Zira herkes tarafından kullanılan bilgisayarlardan (internet kafe gibi) bu gibi işlemleri yapmak güvenlik zafiyeti oluşturabilir.

Şayet sistem üzerinden su borcunuzu öderseniz ödeme sonrasında sistem tarafından otomatik olarak oluşturulan ödemeye ilişkin dekontu bilgisayarınıza kaydetmenizi tavsiye ederiz. Ödemeye ilişkin olası bir sıkıntı durumunda delil olarak elinizde dekontunuz bulunmuş olur. Elazığ Belediyesi web sitesinden su borcu ödemesi yaparken sisteme üye olmanız zorunlu değildir. Sistemde ödenmemiş tüm su faturalarınızı görüntüleyebilir, dilediğinizi seçerek ödemenizi tamamlayabilirsiniz.

Elazığ belediyesi su faturalarınız için anlaşmalı bankalardan otomatik ödeme talimatı vererek fatura takibini bırakabilirsiniz. Böylelikle faturalarınız zamanında ödenir, siz de zahmetten kurtulursunuz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.