İzmir İzsu Su Borcu Sorgulama ve Ödeme İşlemleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi su borcu sorgulama nasıl yapılır, izsu su borcu nasıl ödenir, izsu su kesintileri hakkında bilgi nasıl alınır gibi soruların yanıtlarını yazımızda sizin için vermeye çalışacağız. İzsu hakkında daha fazla bilgiyi İzmir Su Kanalizasyon İdaresi resmi web sitesinde bulabilirsiniz.

Pek çok belediyenin yaptığı gibi İzmir Büyükşehir Belediyesi de kendi web sitesi üzerinden pek çok farklı işlem için online hizmetlerini aksatmadan devam ettiriyor. Yakın zamanda bu işlemlerini akıllı cihazlar için sunduğu uygulamalar ile de mobil sistemlere taşımış durumda. İzsu tarafından sunulmakta olan online işlemler sistemi sayesinde bilgisayarınızdan veya akıllı telefonlarınızdan izsu su faturası borcu ödeme, izsu güncel su borcu miktarını öğrenme, eski abone için borç ödeme gibi çeşitli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu işlemler için kredi kartınız olması yeterli.

Kısaca Online İşlemler Menüsü ve içeriğinden bahsedelim. İzsu online işlemler menüsünde bulunan fatura bilgi menüsü ile güncel su borcunuz hakkında detaylı bilgiye anında ulaşabilirsiniz. Yine aynı menüdeki “arıza bildirimi” menüsünü kullanarak arızalı olan su hattınıza ilişkin İZSU ya arıza kaydı açabilir, daha önce açmış olduğunuz arıza kaydınızı “Arıza Takip” menüsünden takip edebilirsiniz.

İzsu tarafından düzenlene su faturanızın hatalı olduğunu düşünüyorsanız, kullandığınızdan daha fazla fatura borcunuz olduğunu düşünüyorsanız yine online işlemler menüsünden İtiraz sekmesini kullanarak su borcunuza itiraz edebilirsiniz. İzsu tarafından planlı olarak yapılan su kesintileri ile ilgili bilgileri de yine bilgi merkezinde bulabilirsiniz. Ayrıca izsu abonelikleri nasıl yapılır, hangi belgeler gereklidir,isim değişikliği nasıl yapılır, engelli abonelik başvurusu ve şehit gazi abonelik başvurusu nasıl yapılır sorularının cevaplarını da izsu web sitesinde bulabilirsiniz.

İzmir İzsu su borcu sorgulama ve kredi kartı ile borç ödeme işlemlerini yapmak için lütfen linki ziyaret ediniz. Online işlemler menüsünde fatura ödeme sekmesini tıkladıktan sonra su aboneliğinize ilişkin abone numaranızı ve ekrandaki güvenlik kodunu girerek güncel borcunuzu görüntüleyerek ödeme adımına geçebilirsiniz. Sanal pos kullanımı ve Banka sistemleri gerekliliği sebebiyle 22:50-00:05 saatleri arasında ödeme işlemleri yapılamadığını da belirtelim. Bundan başkaca anlaşmalı bankaların web şubesi veya cep şubelerinden de fatura ödemesi yapabilirsiniz.

İzsu resmi web sitesi üzerinden kredi kartı ile yapacağınız ödemelerin 3D güvenlik sistemleri ile şifrelendiğini ve ödemelerinizin güven içerisinde yapıldığını söyleyebiliriz. Dilerseniz ödemeleriniz için google play store ve app store dan izsu uygulamasını akıllı mobil cihazınıza indirerek izsu tarafından sunulan e-fatura ve diğer hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

İzsu mobil hizmetler, e fatura hizmetleri ve web hizmetlerinden faydalanarak faturalarınızı ödemek size zamandan büyük tasarruf etmenize olanak sağlayacaktır. Böylece fatura yatırmak için zaman harcamanız gerekmez.

2 thoughts to “İzmir İzsu Su Borcu Sorgulama ve Ödeme İşlemleri”

  1. Ben baskasına ait faturayı yanlıslıkla internetten yatırmısım yapabilecegim bişey varmıdır acaba

    1. Fatih bey, sitemiz İzsu resmi sitesi olmadığından sorunuza cevap vermeye çalışmamız doğru olmayabilir. Bu sebeple daha net bilgi sahibi olmak adına İzsu Çağrı merkezini 185 veya 444 4035 numaralı telefonlardan arayarak sorunuz hakkında en kolay şekilde bilgi alabilirsiniz. Saygılarımızla…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.