Bingöl Belediyesi Su Faturası Borç Sorgulama ve Ödeme

Bingöl Belediyesinden hizmet alıyorsanız ve bu hizmetlerinizin karşılığında ödemeniz gereken ücreti hala veznelere yada bankalara giderek ödüyorsanız boşa zaman harcıyorsunuz demektir. İnternet üzerinden kredi kartınız ile Bingöl Belediyesi su faturası borç sorgulama ve ödeme işlemlerini anında evinizin rahatlığında yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

E belediyecilik hizmetleri son yılların en önemli ve en etkili hizmetlerinden bir tanesi. Bingöl Belediyesi de vatandaşlarına e belediyecilik hizmetini sunan belediyeler arasında. Su faturası borç ödeme işleminizi belediyenin sitesi üzerinden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online su borcu ödemesi için yapmanız gerekenler ise oldukça basit. (kredi kartınızın bulunması gerekiyor) E belediye menüsü altında yer alan borç ödeme ekranında  kimlik numaranız ile, sicil numaranız ile yada su abone numaranız ile güncel borç bilginizi sorguladıktan sonra mevcut borcunuz borç ödeme sütununa yansıtılacaktır.

Bu aşamadan sonra ödemek istediğiniz borçların başına tik koyarak ödeme adımına geçebilirsiniz. Sonrasında kredi kartınıza ilişkin bilgileri sisteme girerek ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz. Ödeme işlemi sonrasında otomatik olarak düzenlenen ödemeye ilişkin dekontun bir suretini bilgisayarınıza yada akıllı cihazınıza kaydetmeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır.

Bingöl belediyesi su faturası borç sorgulama ve ödeme adımına geçmek için lütfen linki takip ediniz. Karşınıza gelecek ekranda “Borç Ödeme” menüsünü tıklayarak açılan ekranda sorgulama tipini seçip gerekli numarayı sisteme girdikten sonra “ara” butonuna tıklamanız su borcunuzu sorgulamak için yeterli olacaktır.

Bingöl su faturası borç ödeme işlemleriniz için en kolay yol olan Belediyenin web sitesindeki borç ödeme sayfasını kullanmanızı tavsiye ederiz. Bunun haricinde anlaşmalı bankaların internet şubeleri ve cep şubelerini kullanabilir, dilerseniz otomatik ödeme talimatı vererek fatura takip etme zahmetinden kurtulabilirsiniz.

Ödeme işlemleriniz her ne kadar sistem tarafından güvenli bir şekilde kabul ediliyor olsa da internet kafe vs. gibi genel kullanıma açık olan bilgisayarlardan ödeme işlemlerinizi yapmamanız güvenlik açısından daha iyi olacaktır. Kolay gelsin…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.