Bilecik Belediyesi Su Faturası Borç Sorgulama ve Ödeme

Pek çok belediye gibi Bilecik Belediyesi de e belediyecilik hizmetleri ile online tahsilat sistemini vatandaşların kullanımına açmış bulunuyor. Bu sayede vatandaş vezneye veya ödeme noktalarına fiziki olarak gitmeden oturdukları yerden gerekli ödemelerini kredi kartı ile online olarak anında ve güvenli bir şekilde evinin konforunda gerçekleştirebiliyor.

Bilecik belediyesi web sitesi üzerinde E belediye başlığı altında yer alan borç ve ödeme işlemleri menüsünden su faturası borç sorgulama işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Sorgulama sicil, T.C. kimlik no ve vergi no veya su abone no gibi birden fazla sorgulama seçeneklerini içermekte olup bunlardan dilediğiniz ile sorgulama yapabilirsiniz.

E belediye su faturası sorgulama ve ödeme işlemi için sisteme herhangi bir üyelik yapmak gerekmiyor. Üye olmadan da direkt olarak T.C kimlik numaranız ile sorgulama gerçekleştirebilirsiniz. Bunun sonucunda ekrana getirilecek olan borç miktarını seçerek “devam et” butonuna basarak ödeme adımına geçmeniz gerekmekte.

Açılan ekranda sizden istenilen kredi kartı bilgilerinizi ve ekrana yansıtılan doğrulama kodunu girerek su borcu ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz. Ödeme işlemi sonrasında otomatik olarak hazırlanan ödemeye ilişkin dekontun bir örneğini bilgisayarınıza yada akıllı cihazınıza kaydetmenizi tavsiye ederiz.

Bilecik Belediyesi su faturası borç sorgulama ve su borcu ödeme işlemlerini yapmak için lütfen linki takip ediniz. Bilecik Belediyesi web sitesine eriştikten sonra yukarıda anlatılan hususları yerine getirerek borcunuzu sorgulayabilir ve kredi kartınızla rahatlıkla ödeyebilirsiniz.

Bilecik Belediyesi web sitesi haricinde anlaşmalı bankaların internet şubelerini yada cep şubelerini kullanarak da su faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Bunun haricinde dilerseniz otomatik ödeme talimatı vererek fatura takip derdini geride bırakabilirsiniz. Tercih sizin kolay gelsin…

Not: Ödeme işlemlerinin oldukça güvenli olduğunu belirtmekle birlikte kullandığınız bilgisayarın güvenli olup olmadığı hususu sizin sorumluluğunuzdadır. Bu yüzden umumi kullanıma açık bilgisayarlardan (internet kafe vs.) bu tarz işlemlerinizi yapmamanız bilgi güvenliğiniz açısından önem arzetmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.