Aydın Aski Su Borcu Sorgulama ve Ödeme İşlemleri

Son yılların en büyük gelişmeleri şüphesiz internet üzerinden ödeme yapılabilmesi. Bu kolaylığı hemen her kurum kullanmaya ve vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya çalışmakta. Online ödeme ve sorgulama sistemleri sayesinde daha şeffaf ve daha hızlı işlem gerçekleştirme olanağı sağlanmakta. Aydın Büyükşehir Belediyesi de bu kolaylığı sağlayan ve hizmeti vatandaşın ayağına kadar götüren belediyelerden bir tanesi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, kısa ismiyle Aydın ASKİ tarafından sunulan online işlemler sayesinde abone yada sicil numaranızı girerek Aski su borcu sorgulama ve ödeme işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Böylelikle vezneye gitmek ve sıra beklemek gibi zahmetlerden kurtulabilirsiniz.

Adana ASKİ su borcunu online olarak ödemek için gerekli olan şey kredi kartı. Aski web sitesi üzerinden abone no ile yada sicil no ile borç sorgulaması yaptıktan sonra listelenen borçlardan ödemek istediklerinizin başına tik koyduktan sonra alt kısma getirilecek olan kredi kartı bilgilerinizi girerek güvenli bir şekilde ödeme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Güvenlik konusunda çoğu insan gibi siz de endişe duyuyorsanız bu endişelerinizin gerekli şartlara riayet etmeniz halinde yersiz olacağını hemen belirtelim. Kredi kartı ile yapacağınız online ödemelerde kullandığınız bilgisayar yada akıllı mobil cihazların antivirüs yazılımları ile korunuyor olması önemli. Bir diğer hususta herkes tarafından kullanılan bilgisayarlar (internet kafe vs) üzerinden ödeme yapmamaya özen göstermeniz.

Aydın Aski online su borcu sorgulama ödeme ve online su borcu tahsilatı işlemlerini yapmak için lütfen bağlantıyı izleyiniz. Karşınıza gelecek olan hızlı borç ödeme ekranında aski su abone numaranızı veya sicil numaranızı girerek gerekli sorgulamayı yapabilirsiniz.

Kredi kartınız ile online ödeme işlemini gerçekleştirmeniz sonrasında sistem tarafından oluşturulacak olan ödeme dekontundan bir örneği bilgisayarınıza kaydetmeniz yararınıza olacaktır. Böylelikle olası bir aksilikte ödemeyi yaptığınıza dair dekont elinizde bulunmuş olacaktır.

Ayrıca anlaşmalı bankaların internet şubeleri veya cep şubelerinden de su borcu ödemenizi online olarak yapabilir, Aydın Aski su faturalarınız için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.