Ankara 9. İcra Müdürlüğü İcra Borcu Sorgulama ve Ödeme İşlemleri

Ankara  9. İcra Müdürlüğü borç sorgulama, borç öğrenme ve borç ödeme işlemlerini UYAP vatandaş portal üzerinden elektronik imzanız ile gerçekleştirebilirsiniz. Ankara  9. İcra Müdürlüğü dosya borcu veya harç ödemesi için Vakıfbank internet şubesi ile cep şubesini kullanabilirsiniz.

Vakıfbank internet bankacılığını kullanarak Ankara  9. İcra Müdürlüğü icra dosyasına internetten harç ödemek yada dosya borcu yatırmak için adım adım belirttiğimiz işlemleri takip ediniz. Öncelikle vakıfbank internet şubesine giriş yapmanız gerekmekte olup giriş yaptığınızda icra borç ödemesi için Ankara 9. İcra Müdürlüğü iban numarası bilgisine ihtiyacınız yoktur.

Giriş sonrasında ödemeler sekmesinden icra ödemeleri bölümünü tıklayınız. İcra il sekmesinden Ankara seçiniz. İcra Dairesi sekmesinden 9. İcra Müdürlüğünü seçiniz. Dosya türü seçeneklerinden esas, talimat, iflas veya izaleyi şuyu dosyalarından uygun olanını seçiniz. Ödeme türü sekmesinden borç tahsilatı, teminat, ihale bedeli, masraf, tahsil harcı, cezaevi yapı harcı seçeneklerinden size uygun olanı seçiniz. Bunlardan farklı bir ödeme türü ise diğer seçeneğini seçip ödeme alanına geçebilirsiniz.

İlgili bölümü seçtikten sonra devam seçeneğini tıklayarak ödeme bilgilerini girmeye devam ediniz. Borçlu TCKNVKN alanına TC kimlik numarası veya vergi kimlik numarasını yazınız. Borçlu ad soyad ünvan alanı kısmına ödeme yapan kişinin isim ve soyismini yazınız. Dosya yılına dosyanın yıl bilgisini (2016 yada 2017 vs gibi) yıl bilgisini giriniz. Dosya numarası kısmına dosyanın numarasını yazınız. (123 vs gibi) Cep telefonu numarası kısmına cep numaranızı yazınız. Buradaki başında yıldız bulunan kısımdaki bilgilerin girilmesi zorunludur.

Son olarak ödenecek tutar kısmına ödeme yapacağınız miktarı girerek devam tuşuna basınız. Gerekli kontroller sonrasında ödemeyi onaylayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ödemeyi yaptıktan sonra ödemeye ilişkin makbuz çıktısı alarak saklamanız faydanıza olacaktır.

Ankara 9. İcra Müdürlüğü dosya bilgilerinizi Vatandaş portal üzerinden görüntülemek için bağlantıyı tıklayınız. Vatandaş portala e imza ile giriş yaptığınızda icra dosyasındaki tüm evrakları görebilir, dosyanızı sorgulayarak gerekli icra harcı veya icra borcu ödemesini kredi kartınızla yahut “Param” hesabınızla yapabilirsiniz. Vakıfbank üzerinden ödeme için lütfen linki izleyin.

Ankara 9. İcra Müdürlüğüne bizzat giderek borcunuzu kredi kartınız veya banka hesap kartınız ile ödeyebilirsiniz. Vatandaş portal üzerinden kredi kartı ile yapılacak ödemelerde tek çekim veya taksitli olarak ödeme yapılabilmektedir.

2 thoughts to “Ankara 9. İcra Müdürlüğü İcra Borcu Sorgulama ve Ödeme İşlemleri”

 1. Merhabalar

  2017/16018 Esas 06.05.2021 tarih
  Icra davasına mahsuben
  19.10.2021 konsolosluk tebliğatından sonra
  Icra bedeli ni fazlaıyla gecikmeli de olsa
  04.01.2022 Alpaslan Küçükdag
  Hukuk bürosu adına yapmış bulunuyorum
  Almsn hukukunca 1000 Euro bedeli icra ile faiziyle birlikte
  34.000 tl sözlü talebe rağmen
  Küçükdağ hukuk Büro sundan
  Icra bedelinden feragat isteyerek
  1500 Euro bedel le Icra dan vazgeçme talebimi
  Hukuk bürosuna ilettim
  Alman hukuk u geçerli olduğundan
  Hukuken meblağın % 50 bedelini aşan ödemeler
  Gayri hukuki olup
  Türk hukuk mevzuatının
  Şahsıma bildirilmesini taleb ediyor
  Mutlu yıllar diliyorum
  Zafer Yelkovan

  1. 2022 58/29 dosya numaram icara borcumu odedim 2 hafta oldu arabamın üzerinde ki hak mahrumiyeti kalkmadı 9 icrayı yüzlerce sefer aradım telefonlara cevap verilmiyor ne yapmalıyım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.