İcraya Verilen KGS/OGS Kaçak Geçiş (Otoyol İhlalli Geçiş) İcra Borcu Sorgulama ve Ödeme

Otoyollarda HGS ve OGS geçişlerinde yeterli bakiyenin bulunmaması, bunun akabinde karta 15 gün içerisinde bakiye yüklenmemesi veya kaçak/ihlalli geçiş yapılması halinde tarafınıza ceza tahakkuk ettirilmektedir. Bu cezaların da yine süresi içerisinde yatırılmaması halinde ilgili kurum tarafından araç sahibi icraya verilmektedir. Bunun sonucunda 15-20 TL geçiş ücreti ödememek sebebiyle icra harcı, avukatlık masrafı, posta masrafı gibi kalemlerin birleşmesiyle birlikte 450 TL’ye varan icra borcuyla karşı karşıya kalınabilmektedir.

İhlalli otoyol geçişler yüzünden icraya verilen ve kendilerine İcra Müdürlüğünce ödeme emri gönderilen borçlular bu borcu zamanında ödememeleri halinde de haciz işlemi ile karşılaşacaklardır. İşin bu raddeye varmaması için İcra Borcunun ödenmesi gerekmektedir. İcra müdürlüğü veya bankalarla uğraşmadan internet üzerinden online olarak kredi kartınızla icra borcunun ödenmesi mümkün. Bu şekilde borcunuzu detaylı görebilir, ihlalli geçişe ilişkin plakanın göründüğü fotoğrafa ulaşabilirsiniz.

İcraya verilmiş olan İhlalli otoyol geçişi / kaçak geçiş borcunu öğrenmek ve kredi kartıyla ödeme yapmak için lütfen linki takip ediniz. Aşağıda verilen anlatımı takip ederek icra borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Siteye eriştikten sonra İhlalli Geçiş Sorgulama menüsüne tıklayın. Plaka numarası (arada boşluk burakmadan), T.C. kimlik numarası, Vergi numarası veya İGB (ihlalli geçiş) numarası verilerinden bir tanesini seçtikten sonra kutucuğa seçtiğiniz veriye göre Plaka, T.C No veya vergi numarası bilgilerinden bir tanesini girin. Alt kısımdaki doğrulama kodunu büyük harf ve küçük harfe dikkat ederek hemen yanındaki kutucuğa yazın. Son olarak sorgula butonuna tıkladığınızda ihlalli geçiş borcuna ilişkin tüm bilgiler, ihlalli geçiş plaka görüntüsü, ve tüm detaylı bilgilerle birlikte kayıtlı borcunuzun tamamı ekrana yansıtılacaktır.

Ekranda ödeme butonuna tıklayarak ödeme adımına geçebilirsiniz. Ödeme butonuna bastıktan sonra ödeme yapmak istediğiniz borçlarınızı seçebileceğiniz bir ekran karşınıza getirilecektir. Ödemek istediğiniz borçların başına tik koyarak toplu ödeme yapabileceğiniz gibi içinden seçerek seçtiğiniz borcu da ödeyebilirsiniz. Seçim sonrasında yine ödeme butonuna tıklayarak güvenli ödeme ekranına yönlendirileceksiniz. Buradan sonra kredi kartınızı kullanarak ödeme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Ödeme sonrasında borcun ödendiğine dair dekontu yazdırabilir, bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Ödeme sonrasında dilerseniz tekrar sorgulama yaparak sistemden borcun düşüp düşmediğini kontrol edebilirsiniz. Bu ödemelerinizi bilgisayar kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Akıllı cihazlar üzerinden anlatılan işlem ler henüz yapılamamaktadır. Konu ile ilgili sorularınızla ilgili olarak 444 9 887 numaralı müşteri hizmetlerinden de bilgi alabilirsiniz.