Giresun Belediyesi Su Faturası Borç Sorgulama ve Ödeme

Giresun Belediyesi su faturası borç sorgulama işlemlerini online olarak yapabileceğinizi ve mevcut veya geriye dönük borç ödemelerinizi yine aynı şekilde internet üzerinden vezneye yada başka bir yere gitmeden yapabileceğinizi biliyor musunuz? Bilmiyorsanız veya sistemi daha önce hiç kullanmadıysanız yazımızın tamamını okumanızı tavsiye ediyoruz.

Giresun Belediyesi pek çok belediye gibi e belediye hizmetleri kapsamında pek çok hizmeti vatandaşlarının ayağına kadar götürmüş vaziyette. Pek çok kişi bu sistemi kullanarak oturduğu yerden su faturalarını ödüyor, güncel su borçlarını öğreniyor. Giresun ödenmemiş su faturanızı sorgulamak için T.C.kimlik numarası, sicil numarası veya su abone numarasını kullanabilirsiniz.

Giresun Belediyesi su faturası borç sorgulama ve ödeme işlemlerine hemen başlamak için lütfen linki takip ediniz. Sistemi en kolay T.C. kimlik numaranız ile kullanabilirsiniz.

Sisteme T.C.kimlik numarası, su abone numarası veya sicil numarası değişkenlerinden bir tanesini yazdıktan sonra “ara” butonuna bastığınızda ödenmemiş borçlarınız ekrana yansıtılacaktır. Ödemek istediğiniz borcun başına tik koyarak “kredi kartı ile ödeme” butonuna basarak kredi kartı ile borç ödeme adımına geçebilirsiniz.

Giresun Belediyesi su faturanızı internet üzerinden ödedikten sonra online ödeme dekontunuzu bilgisayarınıza kaydetmenizi öneriyoruz. Zira ödediğinize ilişkin elinizde belge olması açısından bu tarz işlemler önemlidir. Ayrıca ödemelerinizi belediyenin kendi web sitesi üzerinden veya bankaların web siteleri üzerinden yaptığınızdan emin olmanız güvenliğiniz için önemlidir.

Bunun haricinde Giresun Belediyesi su faturalarınızı anlaşmalı bankaların internet şubeleri ve cep şubelerinden ödeyebilirsiniz. Dilerseniz Giresun Belediyesi su faturalarınız için otomatik ödeme talimatı vererek fatura takibinden kurtulabilirsiniz.

Ön ödemeli olarak adlandırılan kontörlü su saati bulunan abonelerin kartlarına su yükletmeleri için kartlarını fiziki olarak yükleme noktalarına götürmeleri gerektiğini de belirtelim.