Diyarbakır Belediyesi DİSKİ Su Faturası Borç Sorgulama ve Ödeme

Diyarbakır Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve uzun süreden beri kullanılmakta olan e belediyecilik hizmetleri sayesinde pek çok hizmet kapınıza kadar getirilmekte. Özellikle su faturası ödeme ve güncel fatura bilgisi sorgulama gibi işlemlerin internet üzerinden yapılabilir hale gelmesi sayesinde vezne önlerinde kuyruklar kısalmakta, zamandan tasarruf sağlanmakta.

Diyarbakır Belediyesi Diski Genel Müdürlüğü online hizmetler kapsamında sunulan online su borcu ödeme hizmeti için yapmanız gereken Diyarbakır Belediyesinin internet sitesinde bulunan sisteme ücretsiz kayıt olmak. Kayıt sonrasında e posta adresiniz ve belirlediğiniz şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

Giriş sonrasında güncel su faturanızı sorgulayabilir, kredi kartınızı kullanarak su borcunuzu online olarak ödeyebilirsiniz. Ödeme işlemlerinde 128 bit SSL sistemi kullanıldığı için ödemeleriniz güvenli bir ortamda gerçekleştirilecektir.

Diyarbakır Belediyesi Diski su faturası borcunuzu sorgulamak ve kredi kartınızla hemen ödemek için linki ziyaret edebilirsiniz. Diski online hizmetleri için sisteme abone olmayı unutmayınız.

Diyarbakır Belediyesi su faturalarınızla ilgili olarak otomatik ödeme talimatı vermek isterseniz anlaşmalı bankaların internet şubelerini yada cep şubelerini kullanabilirsiniz. Fiziki banka şubelerinden de işlem yapabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı sayesinde fatura takibi zahmetinden kurtulabilirsiniz.

Diyarbakır Belediyesi online ödeme hizmetlerinden faydalanmak size zamandan tasarruf sağlarken, veznelerde kuyruk beklerken yaşayacağınız olası stresten de uzak tutar, daha şeffaf bir hizmet sağlar.

Son olarak ön ödemeli yani kartlı su saatlerine su yüklemesi için fiziki olarak kartınızı yükleme noktalarına götürmeniz gerekmektedir. Kartlı sistemlerde internet üzerinden yükleme işlemi yapılamamaktadır.