Isparta Belediyesi Su Faturası Borç Sorgulama ve Ödeme

Her geçen gün internet üzerinden alınan hizmetler yaygınlaşmakta, devlet organları da bu değişime hızla ayak uydurmaktadır. Özellikle belediyelerin son yıllarda hızla hayata geçirdikleri e belediye hizmetleri sayesinde pek çok ödeme işlemini veznelere veya bankalara gitmeden bulunduğunuz yerden yapmanız mümkün.

E belediyecilik hizmetlerine önem veren belediyelerden bir tanesi de Isparta belediyesi. Hayata geçirilen E Belediye portalı sayesinde Isparta su faturalarınızı Isparta belediyesinin web sitesi üzerinden ödeyebilirsiniz.

Isparta Belediyesi su borcu ödeme işlemini sisteme üye olarak veya dilerseniz üye olmadan ödeme imkanınız var. Abonelik ile ödeme işlemlerinde sisteme “yeni bireysel üyelik” veya “yeni kurumsal üyelik” menülerini kullanarak sisteme üye olabilirsiniz. Üye olmadan faturanızı ödemek istiyorsanız e- ödeme (üyesiz) menüsü aracılığı ile üye olmadan sicil numaranızı veya abone numaranızı kullanarak faturanızı kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

Isparta Belediyesi su faturası borcunuzu kredi kartınızla ödemek veya güncel su borcunuzu sorgulamak için linki ziyaret edebilirsiniz. Isparta belediyesinin e belediyecilik hizmetleri üzerinden gerekli bilgileri sisteme girerek sorgulama ve ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun haricinde anlaşmalı bankaların web şubeleri veya cep şubeleri üzerinden de ödeme işleminizi gerçekleştirebilir, dilerseniz otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Ön ödemeli yani kontörlü su sayaçları için fiziki olarak kartınızı yükleme noktalarına götürmeniz gerektiğini de belirtelim.

İnternet üzerinden kredi kartı ile yapacağınız ödeme işlemlerinde güvenliğiniz Belediyenin ve bankanın sistemleri ile sağlanmaktadır. Bu bağlam da sizde ödeme yaparken güvenli cihazlar aracılığı ile ödeme yaparsanız herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmazsınız. Özellikle umumi kullanıma açık olan bilgisayarlardan ödeme yaparken azami dikkat göstermenizi tavsiye ederiz.

Isparta belediyesi su borcunuzu ödedikten sonra da sistem tarafından verilecek olan e dekontu bilgisayarınıza yada ödeme yaptığınız cihaza kaydetmenizi öneririz.