İstanbul İGDAŞ Doğalgaz Borç Sorgulama ve Ödeme İşlemleri

KREDİ KARTI İLE ONLİNE İGDAŞ DOĞALGAZ BORCU SORGULAMA VE ÖDEME

İstanbul’da doğalgaz hizmetinden faydalanıyorsanız ve İGDAŞ tarafından sunulan online hizmetlerle henüz tanışmadıysanız yazımızı mutlaka okumalısınız. Yazımızda igdaş doğalgaz faturamı nasıl öderim, igdaş doğalgaz borcu nasıl hesaplanır, igdaş doğalgaz borç ödemesi nasıl yapılır, igdaş fazla gelen faturaya nasıl itiraz edebilirim gibi pek çok sorunun yanıtını bulacaksınız.

Öncelikle İGDAŞ internet şubesi üzerinden fatura borcu sorgulama, kredi kartı ile doğalgaz borcu ödeme, online ilk bina kayıt, online ilave bağlantı sözleşmesi, online abonelik sözleşmesi, online sözleşme fesih, sayaç kontrol talebi ve doğalgaz faturasına itiraz gibi ihtiyacınız olabilecek tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Yine faturamatik hesaplaması aracılığı ile henüz doğal gaz faturanız gelmeden tahakkuk edecek fatura tutarınızı kendiniz yaklaşık olarak hesaplayabilirsiniz. Faturamatik sistemini kullanarak faturanızı hesaplamak için bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İgdaş kredi kartı ile online doğalgaz borcu ödeme sayesinde kuyruk beklemeden, doğalgaz faturası ödemek için aracılık hizmet bedeli vermeden işleminizi güvenli bir şekilde hızla gerçekleştireceksiniz. İgdaş fatura sorgulama ve ödeme için internet şubesine giriş yapmanız gereklidir. İlk defa giriş yapacaksanız yeni üyelik sekmesinden üyelik kaydınızı hızla yapabilirsiniz. İgdaş internet şifrenizi unuttuysanız yine şifremi unuttum sekmesi ile yeni şifrenizi alabilirsiniz.

İgdaş doğalgaz faturanızı sorgulamak veya doğalgaz borcunuzu kredi kartınız ile ödemek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. Sistemde 3D security ile ödeme gerçekleştirildiği için kredi kartınızı güvenle kullanabilirsiniz.

Önyüklemeli sistemlere ilişkin olarak İgdaş doğalgaz kartlı sayaç kontör yüklemesi yapmak için lütfen bağlantıyı takip ediniz. Ödeme yaptıktan sonra kiosk cihazlarından kontörlerin karta yüklenmesi gerekmektedir. Bağlantıyı takip ettiğinizde erişeceğiniz sayfada kartlı doğalgaz sistemlerine ilişkin kredi kartı ile internetten yapılacak yüklemelere ait detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

İgdaş doğalgaz faturanızın yanlış olduğunu düşünüyorsanız ve doğalgaz faturasına itiraz etmek istiyorsanız igdaş doğalgaz itiraz sayfasına erişmek için bağlantıyı izleyiniz. Aynı sayfada daha önce yapmış olduğunuz itirazın sonucunu görebilirsiniz.

İgdaş en az 3 adet tüketim numarasına sahip kurumsal kullanıcıları için ayrı bir sorgulama uygulaması üzerinden hizmet vermektedir. İgdaş kurumsal doğalgaz faturası sorgulamak için bağlantıyı takip ediniz. 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İski Borç Sorgulama ve Ödeme İşlemleri

İBB SU BORCU SORGULAMA VE SU BORCU ÖDEME İŞLEMLERİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (İski) su borcumu nasıl sorgularım, internet üzerinden su borcumu nasıl ödeyebilirim sorularının cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

İski su borcunuzu sorgulayabileceğiniz ve ödeyebileceğiniz sisteme iski e şube üzerinden erişim sağlayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İSKİ e şube üzerinden ayrıca online arıza kaydı oluşturma, şikayet başvurusu yapma, arıza kesinti bildirimi yapma ve şikayet başvuru sonucunu sorgulama gibi işlemleri de kolaylıkla yapabilirsiniz.

İski e şube üzerinden su borcu sorgulama ve ödeme işlemleri için sisteme üyelik kaydı zorunluluğu bulunmamaktadır. İski e şubeye üyelik yapmadan İski Borç Sorgulama – Fatura Ödeme Sayfasını kullanarak sözleşme numarası ile borç sorgulama, T.C. kimlik numarası ile borç sorgulama ve kurum sicil numarası ile borç sorgulama işlemleri direkt olarak yapılabilmekte. Sorgulama için bu yöntemlerden dilediğiniz bir tanesini kullanabilirsiniz.

Sorgulama sonucunda sistemde bulunan ödenmemiş su borcu sorgulama ekranının hemen altında görüntülenecektir. Görüntülenen su borcunu kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Şayet sorgulama sonucunda görüntülenen bilgilerde bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız iski e şube üzerinden iski su borcuna itiraz edebilirsiniz.

Sözleşme numarası bulunan abonelerin İSKİ e şube üzerinde yapabileceği işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz. İski fatura ödeme, borç görüntüleme, fatura itiraz, mukavele işlemleri, geçmiş ödemeler, fatura sorgulama, bildirim üyelikleri. Sözleşme numarası bulunmayan aboneler ise sadece isim değişikliği, yenileme ve iski abonelik başvurusu işlemlerini yapabilmekteler.

İnternet üzerinden e şubeye üye olmadan İSKİ borç sorgulama ve fatura ödeme sayfasını kullanarak iski su borcunuzu sorgulamak, su borcunuzu ödemek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. T.C kimlik numaranızı kullanarak en kısa yoldan kredi kartınız ile su faturası ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

İski e şubeye giriş yapmak için lütfen bağlantıyı izleyiniz. Sistemde kaydınız yok ise üyelik işlemleri sekmesinden üye kayıt adımını izleyerek sisteme kayıt yapabilirsiniz. Yine şifrenizi unuttunuz ise aynı sekme altında şifre hatırlatma menüsünü kullanınız.